ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8382362
*
nr 838 2362
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 175 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2013
kl 18:30:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 18:20:00
1
1.000 kr
3/8 15:59:24
2
1.500 kr
3/8 19:17:04
1
1.200 kr
3/8 19:18:04
1
1.400 kr
5/8 13:04:43
3
1.600 kr
5/8 14:26:51
1
1.800 kr
5/8 17:35:18
3
1.800 kr
5/8 17:35:46
3
1.900 kr
5/8 17:38:15
4
2.000 kr
5/8 17:48:46
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 838 2362
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 175 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 18:20:00 | 1 | 1.000 kr |
3/8 15:59:24 | 2 | 1.500 kr |
3/8 19:17:04 | 1 | 1.200 kr |
3/8 19:18:04 | 1 | 1.400 kr |
5/8 13:04:43 | 3 | 1.600 kr |
5/8 14:26:51 | 1 | 1.800 kr |
5/8 17:35:18 | 3 | 1.800 kr |
5/8 17:35:46 | 3 | 1.900 kr |
5/8 17:38:15 | 4 | 2.000 kr |
5/8 17:48:46 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14